Účesy s ofinou

Vo veľkej galérii účesov vám teraz prestavíme dámske účesy s ofinou. Ofina je tou časťou účesu, ktorá dáva výraz nášmu tvári a preto ju nesmieme podceňovať.

Nič nedáva tak charakteristický výraz nášej tvári, ako ofina. A práve preto, že ofinu považujeme za dôležitú, pripravili sme pre vás tiež špeciálnu galériu účesov s ofinou. Účesy s ofinou vám ukážu, čo je práve trendy a tiež vás nasmeruje správnym smerom, keď sa budete rozhodovať, aký účes s ofinou pristane práve vám.

FOTOGALÉRIA: Účesy s ofinou

Účesy s ofinou – na čo nezabudnúť, keď si vyberáme účes s ofinou!

  1. Prvé rozhodnutie týkajúce sa ofiny prichádza hneď, keď sa všeobecne rozhodujeme nad tým, aký účes si vybrať. Väčšina účesov má totiž variantu s ofinou, alebo bez. Účesy s ofinou ale pri správnom výbere pristanú takmer každému, takže sa ofiny nemusíme báť.
  2. Krátka ofina alebo dlhá ofina? Ak nosíte okuliare, účesom s dlhou ofinou sa radšej vyhnite. Tiež zvážte, či vám nebude prekážať pri práci či každodenných činnostiach. Krátka ofina nad oči je praktickejšia.
  3. Tvar ofiny charakterizujú jej dĺžka a tiež to, ako je učesaná. Tieto dva znaky potom charakterizujú jednotlivé účesy s ofinou.
  4. Vlasy s ofinou nielenže dávajú výraz nášej tvári, ale viedia ju aj tvarovať. Máte príliš podlhovastú tvár? Voľte dlhšiu ofinu alebo prinajmenšom ofinu cez obočie. Pri okrúhlej tvári naopak ofinu skráťte nad obočie alebo ešte radikálnejšie.
  5. Ofina umožňuje podľa tvaru svojho stylingu meniť rýchlo a ľahko celý účes – ofina učesaná doprava vyzerá úplne inak ako účes s ofinou doľava. Často ju možno roztrapatit a potom vyzerá opäť inak.
  6. Ofina umožňuje hru s farebnosťou účesu. Farebne prekreslené a melírované ofiny sú veľkým hitom – na blond aj tmavých vlasoch.
  7. Nebojte sa asymetricky strihanej ofiny alebo vlasov do špičky na ofine. Aj takto strihaná ofina do špičky uvíta ďalšie zdôraznenie farbou.
  8. Ďalším zaujímavým strihom pre účesy s ofinou je ofina do oblúčika.
  9. Ofina môže byť strihaná len nad čelom, alebo tvarovať vlasy aj nad ušami.
  10. Nezabúdajte, že aj u dlhých účesov je ofina dôležitá – ak máte dlhé vlasy s ofinou alebo dlhé vlasy bez ofiny je úplne zásadný postoj k účesu.

Zdroj obrázkov: kolekcia svetových kaderníkov a firiem, Google

CHCEM MAGAZÍN VLASY A ÚČESY ZADARMO!

Nechajte si posielať magazín Vlasy a účesy do vašej e-mailovej schránky! Staňte sa členom najväčšej komunity ľudí, ktorí milujú svoje vlasy a vedia, že zdravé a krásne vlasy sú korunou krásy!

Váš e-mail

Som profesionálny kaderník

Nechaj odkaz

Vaš email nebude verejný