Aké krátke účesy nám móda velí pre tohtoročnú jeseň 2015 a zimu 2016? Poďte sa pozrieť na dámske trendy účesy pre krátke vlasy a na módne strihy!

Nové trendy účesy pre krátke vlasy jeseň/zima 2015/2016 prinášajú niekoľko nových strihov a tiež noviniek vo stylingu alebo farbe, ale samozrejmosťou je, že niekoľko úspešných trendov sa nám pokrylo tiež z prvej polovice roku 2015. A tak medzi účesmi nechýbajú napríklad účesy s dôrazom na asymetriu alebo štipka inšpirácie punkom. Viac sa však presadzuje retro štýl účesov, ktorý siaha až do módnych osemdesiatok a to v kontraste s niekedy až futuristickým vzhľadom účesov podporenými zvyčajne premysleným stylingom v mokrom vzhľadu nazývanom wet look. Pokiaľ ide o farby vlasov, jesenný piedestál stále okupuje módna farba roku 2015 Marsala. Pridávajú sa však aj nové trendy, medzi ktorými je najkontroverznejší rozhodne trend šedivých vlasov. Hitom pre jesenné účesy 2015 a zimné účesy 2016 sú ale tiež premyslené melíry v štýle bronde alebo modelujúci contouring, ale tiež mokka odtiene, sivasté dúhové kombinácie a účesy s pastelovými akcentmi tiež ešte nezatroubily na ústup. Naopak, ukazuje sa, že svoju veľkú šancu dostanú ešte aj v roku 2016.

Účesy pre krátke vlasy jeseň / zima 2015/2016 – nové trendy sezóny!

Účesy pre krátke vlasy jeseň / zima 2015/2016 – nové trendy sezóny!

Účesy pre krátke vlasy – trendy strihy pre jeseň a zimu 2015/2016 a módny styling

Pozrite sa na trendy účesy pre krátke vlasy – jeseň/zima 2015/2016. Rozdelili sme ich na tri časti. V prvej nájdete trendy strihy pre tohtoročnú jeseň a zimu spolu s ukážkami módneho vlasového stylingu. Druhá časť sa pozerá na jesenný a zimný účes z pohľadu farby vlasov. Lebo móda pre účesy stavia často práve na farbe! A nakoniec sme ešte účesy pre krátke vlasy jeseň/zima 2015/2016 zhrnuli do galérie účesov Krátke vlasy jeseň/zima 2015/2016.

Krátke vlasy ako futuristický cyberpunk

Štipka punkovej rebélie a štipka inšpirácie sci-fi – nenechajte sa dámy odradiť, aj keď práve nie ste priaznivkyne alternatívy ani sci-fi žánru či už v literatúre alebo vo filme. Účesy v štýle cyberpunku stavajú na atraktívnom strihu, nevšednej farbe a kreatívnom stylingu. Stretnúť sa môžete sa stylingom typu krátkeho shag účesu, ale aj s jeho kontrastom – na hladkom stylingu postavenom wet look vzhľadu. Vrelo môžem tento trend odporučiť naprieč vekovým spektrom. Najmä pre staršie ročníky môže byť kúsok odvahy spojené so stávkou na futuristickom cyberpunkom inšpirované účesy pre krátke vlasy na jeseň a zimu 2015 istotou rýchleho omladenia.

Účesy pre krátke vlasy jeseň/zima 2015/2016 – futuristický cyberpunk

Účesy pre krátke vlasy jeseň/zima 2015/2016 – futuristický cyberpunk

Punk rock ako trendy účes jesene a zimy

Kto by radšej zostal u inšpirácie punkom ako hudobným štýlom, pre toho je tu punk rock účesová inšpirácia. Učešte sa ako hviezdy hudobného neba. Nie tie komerčné hviezdičky, ktoré plnia stránky módnych magazínov, ale tie, ktoré trendy tvoria z diaľky vďaka svojej rebélii a nekonvenčnosti. Áno, aj tento životný postoj možno pretvoriť na veľmi módne a pritom nositeľné účesy. Doprajte si rozstrapatený styling aj kontrastné melírovanie. Pokojne s dôrazom na hit jesene a zimy 2015/2016 – na šedivú farbu na vlasy.

Účesy pre krátke vlasy jeseň/zima 2015/2016 – punk rock

Účesy pre krátke vlasy jeseň/zima 2015/2016 – punk rock

Osemdesiatky & šport – módne kombinácie pre jesenné a zimné účesy

Osemdesiate roky a móda – mnohými zatracovaná fashion éra, inými presne naopak! Ja som rozhodne v skupine tých, ktorý na túto dobu z pohľadu módy nedajú dopustiť. Prečo taky? Pozrite sa, ako sa trebárs podarili účesy inšpirované osemdesiatymi rokmi kaderníkovi Paul Gehringovi. Svoju účesové kolekciu spojil s fascináciou športom a z retro kolekcie je v okamihu moderná kolekcia účesov pre jeseň a zimu 2015/2016 hrajúca sa s pastelovými aj šedými akcentam, spoločne so športovo praktickým, ale súčasne nekonvenčným módnym stylingom.

Účesy pre krátke vlasy jeseň/zima 2015/2016 – osemdesiatky & šport

Účesy pre krátke vlasy jeseň/zima 2015/2016 – osemdesiatky & šport

Vlnitý bôb ako krátky wob je hitom sezóny F/W 2015/2016

Jedným z hitov sezóny je wob. Aj keď je to predovšetkým trend pre polodlhé vlasy, skrátka nemusia prísť ani krátke účesy. Rozvlnit možno tiež bob alebo krátke mikádo. Nemusíte vždy zostať len pri vlnitých dĺžok.

Módny wob, to je tiež rozvlnenie dlhej ofiny. Účesy pre krátke vlasy jeseň/zima 2015/2016 wob doslova milujú. Takže rozhodne skúste taký strih, ktorý vám aspoň občas umožní nastylovať svoj jesenný účes alebo zimné vlasy ako vlnitý bob.

Účesy pre krátke vlasy jeseň/zima 2015/2016 – vlnitý bob ako krátky wob

Účesy pre krátke vlasy jeseň/zima 2015/2016 – vlnitý bob ako krátky wob

Krátke retro účesy milujú 60. a 70 roky

Mikádo v retro štýle 60. a 70. rokov, alebo retro účesy všeobecne inšpirované touto slávnou módnou érou – to je ďalší trend pre jesenné a zimné účesy 2015/2016. Mikádo sa tak dostáva do svojej takmer primordiálnej podoby. Do doby prvotnej až prapôvodnej, než sa na neho nalepila spústa ďalších trendov a alternatívnych strihov. Ďalšie retro strihy účesov vsádzajú na looky 60. a 70. rokov. Takže do hry sa opäť dostáva napríklad tradičné pixie. Krátky strih sa nebojí byť skutočne krátkym, alebo pri stylingu staviť na dôraz na kontrast – napríklad na kontrast extra krátkeho strihu a dlhšej ofiny.

Účesy pre krátke vlasy jeseň/zima 2015/2016 – krátke retro účesy v štýle 60. a 70. rokov

Účesy pre krátke vlasy jeseň/zima 2015/2016 – krátke retro účesy v štýle 60. a 70. rokov

Hrátky s asymetriou aj tento rok na jeseň a v zime

Trendy jesenné a zimné účesy pre krátke vlasy 2015/2016 opäť vsádzajú tiež na výraznú asymetriu účesu. Nezáleží na tom, či je styling hladký alebo strapatý. Asymetria je prvoplánová a vychádza už zo strihu. Často je s ňou spojené už premyslené farbenie vlasov. Takže žiadne náhodné efekty. Celý asymetrický strih a s ním spojený asymetrický účes je naplánovaný do najmenšieho detailu.

Účesy pre krátke vlasy jeseň/zima 2015/2016 – asymetrické účesy

Účesy pre krátke vlasy jeseň/zima 2015/2016 – asymetrické účesy

Účesy pre krátke vlasy ako geometrický bob

Kratučký uhladený okrúhly bob, ktorý by sa dal nazvať prenatálnym štádiom mikáda, dostal v trendoch pre jeseň 2015 a zimu 2016 geometrický strih. Symetria nie je povinná, ale rozhodne nie je na závadu. V strihu sa objavujú klasické prvky geometrie. Rovná línia, okrúhle tvary blížiace sa ideálnemu kruhu aj do trojuholníka strihané a prísne v danom tvare udržiavané línie. Podmienkou dokonalého účesu v tomto štýle je hladký styling, ktorý môže prejsť až do podoby mokrého vzhľadu. Ale opäť, podmienka to nie je.

Účesy pre krátke vlasy jeseň/zima 2015/2016 – geometrický bob

Účesy pre krátke vlasy jeseň/zima 2015/2016 – geometrický bob

Mikádo podkova – na jeseň a v zime s pridanou hodnotou

Obľúbený účes mikádo podkova dostalo tento rok na jeseň a v zime do vienka pridanú hodnotu. A nie jednu. Kým klasický strih obrysovajúcí tvár je strihaný zvyčajne vzadu ako kratší a po stranách smerom dopredu ako dlhší účes, teraz navyše zdobí napríklad rozvlnené dĺžky alebo zaujímavé melírovanie. Tým môže byť napríklad tento rok tak módne bronde. Čo teda skúsite? Mikádo podkova ako wob oživí klasické mikádo textúrou vĺn. Bronde mikádo podkova nielenže oživí hnedú farbu vlasov, ale opticky tiež zväčší objem účesu.

Účesy pre krátke vlasy jeseň/zima 2015/2016 – mikádo podkova s pridanou hodnotou

Účesy pre krátke vlasy jeseň/zima 2015/2016 – mikádo podkova s pridanou hodnotou

Zdroj obrázkov: účesy světových kadeřníků a firem

CHCEM MAGAZÍN VLASY A ÚČESY ZADARMO!

Nechajte si posielať magazín Vlasy a účesy do vašej e-mailovej schránky! Staňte sa členom najväčšej komunity ľudí, ktorí milujú svoje vlasy a vedia, že zdravé a krásne vlasy sú korunou krásy!

Váš e-mail

Som profesionálny kaderník