Trendy účesy pre polodlhé vlasy jeseň/zima 2015/2016 sú tu. Neodbijeme vás mikročlánečkom – polodlhé účesy sú tu komplet od A do Z!

Aké sú dámske trendy účesy pre polodlhé vlasy jeseň/zima 2015/2016? Je ich skutočne veľa, takže je z čoho vyberať. Rovnejšie línie dámskych účesov môže úplne zmeniť wet look alebo ofina, stupňovitý strih aj zvýraznenie končekov výrazným zatočením do von. Polodlhé strihy možno rozvlniť ako wob, ale tiež rozvášniť maxi objemom. Stredne dlhé módne strihy sú často o striedaniu dĺžok rôznych partií vlasov a tak sú polodlhé účesy pre ženy mnohokrát na pomedzí medzi dlhými a krátkymi vlasmi. Niekedy na veľmi vachrlatom, čo môžete objaviť napríklad na trende pre dámske účesy tejto sezóny nazvanom „zvyšky dĺžok“.

Účesy pre polodlhé vlasy jeseň/zima 2015/2016 – nové trendy sezóny!

Účesy pre polodlhé vlasy jeseň/zima 2015/2016 – nové trendy sezóny!

Účesy pre polodlhé vlasy – trendy strihy pre jeseň a zimu 2015/2016 a módny styling

Poďte sa pozrieť na skutočne bohatú nádielku strihov a stylingov pre polodlhé vlasy. Módne farby pre polodlhé vlasy jesene a zimy 2015/2016 a tiež veľkú galériu účesov s polodlhými strihmi nájdete v samostatných článkoch.

Prirodzený look vytvorí nahý make-up pre vlasy

Zvyčajne sa trend prirodzeného looku vracia z času na čas do módy hlavne v dlhých účesoch. Ale v tejto sezóne nepohrdne ani účesy polodlhými. Ako vyzerá prirodzený look na polodlhých vlasoch? Účesy pre polodlhé vlasy sú akoby bez stylingu, nespoznáte na nich, že ste si pomohla tužidlom alebo lakom, nevybádáte, že ste farbu vlasov ohnula podľa svojich predstáv. Neznamená to však, že sa týchto výdobytkov musíte vzdať. Iba je nepriznáte! Je to niečo ako nahý make-up, tentoraz pre vlasy.

Účesy pre polodlhé vlasy jeseň / zima 2015/2016 – prirodzený look.

Účesy pre polodlhé vlasy jeseň / zima 2015/2016 – prirodzený look.

Wob – vlnitý lob na každý deň alebo len občas

Účesy pre polodlhé vlasy jeseň/zima 2015/2016 milujú vlny na mikáde alebo jeho dlhšej variante, ktorá dostala meno lob. Práve z nej vznikol tiež názov pre jeho zvlnenú variantu. Wob totiž znamená wavy bob, čiže vlnité mikádo. Svoj polodlhý účes pre tohtoročnú jeseň a zimu môžete rozvlniť trvale, alebo wob využiť na prestriedanie inak úhľadne hladkého mikáda či lobu. Účes wob je skvelým riešením, ako z jednoduchého polodlouhého účesu na každý deň urobiť rýchlo polodlhý účes do spoločnosti a pre ženy, ktoré majú polodlhý strih, dokonca aj prijateľný účes na ples. Robia to tak celebrity – jedna vedľa druhej, rozhodne to môže byť skvelá inšpirácia aj pre nás.

Účesy pre polodlhé vlasy jeseň / zima 2015/2016 – wob.

Účesy pre polodlhé vlasy jeseň / zima 2015/2016 – wob.

Wet look – vlasy ako čerstvo zo sprchy

Áno, wet look je mokrý vzhľad vlasov a nosí sa aj na polodlhých vlasoch. Potrebujete k nemu špeciálny styling pre wet look, ktorý vaše vlasy udrží mokré len zdanlivo. A potom dobrý strih a prima farbu, ktorý efekt mokrých vlasov ešte podporí. Pre polodlhé vlasy je wet look úplne ideálny. Perfektne s ním doladíte každodenný look, keď potrebujete vyzerať trocha viac trendy. Ale skvele s jeho pomocou premeníte denný účes na večerný. Mokrý efekt možno aplikovať ako hladký. Vtedy si k správnej textúre, ktorá zvýrazní uhladené pramienky, môžete pomôcť riedkym hrebeňom (niekedy sa styling nanáša iba na hrebeň a vlasy sa ním potom prečešú – určite to skúste, možno práve vám bude táto metóda vyhovovať). Ďalším variantom pre wet look je rozstrapatený účes, niekedy shag. Tu sú najlepšou pomôckou prsty alebo fén s difuzérom. Ale pozor, radšej nastavený na chladnejšie a menej intenzívne fúkanie.

Účesy pre polodlhé vlasy jeseň / zima 2015/2016 – wet look.

Účesy pre polodlhé vlasy jeseň / zima 2015/2016 – wet look.

Zvyšky dĺžok ako účes na pomedzí dĺžok

Polodlhý strih alebo krátky strih? To nie je otázka pre rozhodovanie sa medzi krátkym a dlhým účesom, ale zamyslenie sa nad tým, či trendy účes v štýle „zvyškov dĺžok“ je ešte polodlhým účesom alebo už účesom krátkym. Asi to nie je podstatné. Podstatnejším je, že ide o veľmi módny efekt, kedy k relatívne krátko strihaným, alebo dokonca miestami až vyholeným vlasom, pridáme výrazne dlhšie partie. Tými môže byť samotná ofina, alebo priestranné dlhé pramienky okolo uší. Najmä ak si vážite každý dlhší pramienok svojich vlas a napriek tomu však musíte alebo chcete ísť na krátko, je tento trend pekným kompromisom na pomedzí života a smrti vašich dlhých vlasov. Tak si na jeseň a v zime 2015/2016 túto mágiu užite a vyberte si účesy pre polodlhé vlasy na pomedzí dĺžok!

Účesy pre polodlhé vlasy jeseň / zima 2015/2016 – zvyšky dĺžok.

Účesy pre polodlhé vlasy jeseň / zima 2015/2016 – zvyšky dĺžok.

Pletené vrkoče aj v stredných dĺžkach

Jeseň 2015 a zima 2016 prináša pletenú mániu vrkočov a vrkôčikov aj do polodlhých účesov. U odrastenejších dĺžok si vystačíte s vlastnými vlasmi, tie kratšie môžete ľahko predĺžiť napríklad pomocou clip in prameňov a to len v mieste, kde potrebujete pridať vlasovú hmotu pre vrkoče. Ak vás vlasy a účesy bavia, tak si rozhodne doprajte chvíľku a skúste si pomocou pletených efektov vo vlasoch vytvoriť účes s vlastným nápadom.

Účesy pre polodlhé vlasy jeseň / zima 2015/2016 – pletené vrkoče aj v stredných dĺžkach.

Účesy pre polodlhé vlasy jeseň / zima 2015/2016 – pletené vrkoče aj v stredných dĺžkach.

Lob s ofinou na mnoho spôsobov

Lob, čiže dlhé mikádo, má v tejto sezóne rád ofinu. Nečešte ju na stranu, vôbec už nie hore. Nechajte ju pekne rovno cez čelo. Ale pozor, nie každému pristane. Vyhnite sa jej pri príliš okrúhlom tvaru tváre, ale tiež pri jeho štvorcovej podobe. Pokiaľ ale máte výrazne predĺženú tvár alebo nadmerne vysoké čelo, bude lob s ofinou pre vás tým pravým. Účesy pre polodlhé vlasy vám vedia pomôcť dosiahnuť dokonalejší tvar tváre.

Účesy pre polodlhé vlasy jeseň / zima 2015/2016 – lob s ofinou.

Účesy pre polodlhé vlasy jeseň / zima 2015/2016 – lob s ofinou.

Skúste hladké polodlhé účesy v stupňoch

Účesy pre polodlhé vlasy jeseň/zima 2015/2016 si rady hrajú so stupňami. Výsledkom môže byť viac aj menej extravagantný účes. Niekedy môže pripomínať už spomínaný trend nazvaný „zvyšky dĺžok“, inokedy to môže byť napríklad v niekoľkých priznaných vrstvách strihané mikádo alebo jeho dlhší variant lob. Vždy ide ale skôr o účes s hladkým stylingom. Len s ním totiž stupne vyniknú ako majú!

Účesy pre polodlhé vlasy jeseň / zima 2015/2016 – hladké polodlhé účesy v stupňoch.

Účesy pre polodlhé vlasy jeseň / zima 2015/2016 – hladké polodlhé účesy v stupňoch.

Vzdušné mikádo oživte dlhou ofinou na stranu

Ak máte polodlhý účes bez ofiny, urobte ju. Učešte si vlasy na stranu, cestičku môžete umiestniť výrazne na stranu alebo ju takmer nepriznať. Vlasom dajte ešte vzdušnosť a prirodzený look. V tomto módnom looku sa stretáva viac trendov. Pritom rozhodne nejde o žiadny přemódený vzhľad, ale o veľmi prirodzený polodlhý účes. Niekomu bude možno pripadať príliš obyčajný, pre niekoho bude naopak presne tým, čo hľadá. Nech je to ako je to, inak statickému mikádu akoby niekto v tomto účese vdýchol život.

Účesy pre polodlhé vlasy jeseň / zima 2015/2016 – oživené mikádo s ofinou na stranu.

Účesy pre polodlhé vlasy jeseň / zima 2015/2016 – oživené mikádo s ofinou na stranu.

Mikádo na páža sa vracia!

Opakom je naopak veľmi statické klasické mikádo na páža. Ak máte jemné vlasy, vyberte prestrihaný variant, ktorá dokáže mikádu pridať objem. Pri hustých a poctivejších vlasoch môžete zvoliť čistokrvný variant s zjednotenou dĺžkou vlasov. Ofinu ale odstrihnite nad obočím.

Účesy pre polodlhé vlasy jeseň / zima 2015/2016 – mikádo na páža.

Účesy pre polodlhé vlasy jeseň / zima 2015/2016 – mikádo na páža.

Účesy pre polodlhé vlasy milujú objem!

Dajte polodlouhému účesu skutočne parádny objem! Neodbijte to trochou vzdušnosťou, ale skutočne parádnom objemom! Nezabudnite, že objem potrebuje vlasovú hmotu a to aj čo do dĺžky. Ak takto nastylizujete polodlhé vlasy, dostanete účes krátky. Takže pre parádny polodlhý účes potrebujte vlastne vlasy o dosť dlhšie.

Účesy pre polodlhé vlasy jeseň / zima 2015/2016 – dajte polodlhým vlasom objem!

Účesy pre polodlhé vlasy jeseň / zima 2015/2016 – dajte polodlhým vlasom objem!

Retro účesy 60. rokov – na polodlhé vlasy sa hodia!

Retro sa omieľa tam a späť a pristane aj polodlhým účesom v sezóne jeseň/zima 2015/2016. Hľadajte inšpiráciu v starých filmoch alebo starých módnych časopisoch. Nemusíte ale vyzerať, akoby ste si niekedy v 60. rokoch stopla stroj času a ten vás hodil do dnešnej doby! Retro účesy 60. rokov môžu byť skvelou inšpiráciou, ale nie sú novou doktrínou, od ktorej sa nemôžete odkloniť. Inšpirácia áno, ale s rozmyslom a s ďalšou módnou invenciou. Účesy pre polodlhé vlasy sa tento rok neštítia najmä 60. rokov, zatiaľ čo u dlhých vlasov podobne ako v obliekania dominuje už skôr retro rokov sedemdesiatych.

Účesy pre polodlhé vlasy jeseň / zima 2015/2016 – retro účesy 60. rokov ako inšpirácia.

Účesy pre polodlhé vlasy jeseň / zima 2015/2016 – retro účesy 60. rokov ako inšpirácia.

Zostrihané polodlhé vlasy

Stavte na zostrihané polodlhé účesy! Vlasy vám síce ubudnú, objem ale až zázračne pribudne! Samozrejme kvalitné zostrihanie patrí do rúk kaderníka. Vyjasnite si s ním, aký má byť finálny vzhľad účesu. Rozdiely môžu byť výrazné a je dôležité si povedať, či si prajete vlasy bohaté aj nad ramenami, alebo skôr vo vrchných partiách. Zostrihania polodlhých vlasov sa ale nebojte – vlasy môžu dostať až nečakaný šmrnc a bohatý objem.

Účesy pre polodlhé vlasy jeseň / zima 2015/2016 – zostrihané polodlhé vlasy.

Účesy pre polodlhé vlasy jeseň / zima 2015/2016 – zostrihané polodlhé vlasy.

Jágrovky sú späť

Niektoré trendy-netrendy sa žijú pod názvami svojich nositeľov. Napríklad dlhé nohavice kratšej dĺžky ako havlovky, alebo našuchorené účesy s dlhou zadnou dĺžkou ako jágrovky. Tento účesový hit 80. rokov dostal svoj názov samozrejme až neskôr. Zatiaľ čo zo zrkadiel väčšiny z nás tento obraz už dávno zmizol, účesu bola dlho verná hokejová legenda Jaromír Jágr.

Účesy pre polodlhé vlasy jeseň / zima 2015/2016 – "jágrovky" sú späť!

Účesy pre polodlhé vlasy jeseň / zima 2015/2016 – „jágrovky“ sú späť!

Heslo sezóny pre vlasy: Zatočeno do von!

Tento trendy minizásah dokáže bežný účes rýchlo ozvláštniť – zatočte svoje polodlhé vlasy do strán. Pomôže okrúhla kefa pri fúkaní, kulma alebo natáčky. Hladký styling zachovajte na hornej partii hlavy, ale končeky jemne zatočte, alebo bohato natočte – ale vždy smerom von.

Účesy pre polodlhé vlasy jeseň / zima 2015/2016 – zatočte vlasy smerom von!

Účesy pre polodlhé vlasy jeseň / zima 2015/2016 – zatočte vlasy smerom von!

Falošné skracovanie vlasov ako trend sezóny

Nakoniec som si ponechala trend opäť na pomedzí dĺžok. Patrí do krátkych, polodlhých aj dlhých trendov. Ako to? Ide totiž o falošné skracovanie. Takže na to, aby ste vytvorili tentoraz módny polodlhý účes, potrebujete vlastne dlhé vlasy. Tie umne sčešte tak, že to vyzerá, ako by ste bola ostrihaná napríklad na páža. Takto sa dá čarovať s dĺžkami aj s ofinou – zakaždým je to zábava a zaujímavá zmena bez nutnosti siahať po nožniciach! Účesy pre polodlhé vlasy ako fejk letia!

Účesy pre polodlhé vlasy jeseň / zima 2015/2016 – falošné skracovanie.

Účesy pre polodlhé vlasy jeseň / zima 2015/2016 – falošné skracovanie.

Zdroj obrázkov: účesy svetových kaderníkova firiem

CHCEM MAGAZÍN VLASY A ÚČESY ZADARMO!

Nechajte si posielať magazín Vlasy a účesy do vašej e-mailovej schránky! Staňte sa členom najväčšej komunity ľudí, ktorí milujú svoje vlasy a vedia, že zdravé a krásne vlasy sú korunou krásy!

Váš e-mail

Som profesionálny kaderník