Účesy pre staršie ženy

Prezrite si fotogalériu s účesmi pre staršie ženy. Praktické účesy na údržbu aj účesy, ktoré vedia omladiť – inšpirujte sa!

V určitom veku už vieme, čo nám pristane. Ale aj tak občas zatúžime po zmene. Platí to aj u účesu. Pripravili sme pre vás veľkú fotogalériu s účesmi pre staršie ženy. Nie také, ktoré potvrdí náš vek, ale také, aké máme rady – praktické, jednoduché na údržbu, účesy ktoré nezlostí a držia tvar a tiež také, ktoré vedia omladiť alebo treba trocha zoštíhliť. Snažili sme sa vybrať také, ktoré sú prezentované na ženách príslušného veku. Ale nie vždy sa to podarilo. Niektoré účesy pre staršie ženy tiež uvidíte aj na mladších modelkách. Napriek tomu si myslím, že ako účesy pre ženy 40+ alebo účesy pre ženy 50+ sme ich nemohli nevybrať a nedať do galérie. Poďte sa inšpirovať!

FOTOGALÉRIA: Účesy pre staršie ženy

Účesy pre staršie ženy – ako si správne vybrať?

  1. Nebojte sa experimentovať s farbou. V určitom veku farbenie šedivějící vlasov neminie žiadnu z nás, takže možno práve teraz je čas na farebné experimenty – nemusíte ale vsádzať len na sprofanovanú „postmenopauznú“ červenú!
  2. Aj šedivé vlasy môžu mať šmrnc. Nemusíte sa ich vždy vzdávať. Farebnú úpravu a korekciu ale rozhodne potrebovať budú.
  3. Pozor na jednoliate farebné helmy. Nechajte farbu, aby sa hrala s odtieňmi, svetlom a odleskmi. Bude vyzerať prirodzene a bude omladzovať.
  4. Účesy pre ženy 40+ alebo účesy pre ženy 50+ nemusia znamenať koniec dlhej hrivy. Neverte nikomu kto vám hovorí, že už nemáte vek na dlhé vlasy! Tie si môžete dovoliť aj v deväťdesiatich!
  5. Ako si vybrať účes, ktorý omladí? Sahejte vždy po účesoch viac moderných, trocha extravagantných a vyvarujte sa príliš nadčasovým alebo vintage účesom. Tiež príliš dokonale vyčesané účesy nemusia byť omladzujúce. Radšej stavte na trochu nezbedne mladistvý vzhľad, než na konzervatívny účes.
  6. Účesy pre staršie ženy by sa mali vedieť popasovať s odrastajúcimi šedinami, ale aj v pre tento vek typickým rednutím vlasov a zmenou štruktúry vlasov, ktorú prinášajú šediny. Poradí vám v kvalitnom kaderníckom salóne.
  7. Neničte účes vlastnými zásahmi. Vyčleňte si čas aj financie na pravidelnú návštevu kaderníka a zdržte sa domácich úprav účesu, ktorý sa dá ľahko pokaziť aj tým najmenším zásahom farbou či neodborným strihom.
  8. Sú veci, ktoré už v určitom veku nie sú ono: napríklad módne mokrý efekt účesu opticky zvýrazní vrásky aj vady tváre. Naopak, napríklad správne zvolené doplnky do vlasov vedia výrazne omladiť.
  9. Účesy pre staršie ženy majú svoje varianty pre každodenné nosenie aj slávnostné účesy – napríklad účesy na ples. Práve spoločenské účesy pre staršie ženy sa však ale od účesov do spoločnosti mladších žien takmer neodlišujú. Iba opäť dajte pozor, aby vám príliš nepridávali na veku.
  10. Dámsky účes pre staršiu ženu musí byť bezúdržbový: umývanie max. dvakrát do týždňa, úprava ráno maximálne 2 minúty.

Zdroj obrázkov: účesy svetových kaderníkov a firiem, Google

CHCEM MAGAZÍN VLASY A ÚČESY ZADARMO!

Nechajte si posielať magazín Vlasy a účesy do vašej e-mailovej schránky! Staňte sa členom najväčšej komunity ľudí, ktorí milujú svoje vlasy a vedia, že zdravé a krásne vlasy sú korunou krásy!

Váš e-mail

Som profesionálny kaderník

Nechaj odkaz

Vaš email nebude verejný