Prezentujte profesionálne svoju prácu a svoj kadernícky salón prostredníctvom kvalitnej veľkoformátovej tlače – na klasických reklamných médiách, aj vo vlastnom salóne.

Výsledkom práce kaderníka je vizuálne dielo – účes. Niekedy dokonca na hranici s dielom umeleckým. Základom marketingovej komunikácie každého kaderníctva by preto mala byť komunikácia vlastnej práce – teda účesov.

Čo zákazníkov zaujíma? Je to predovšetkým vaša práca, sekundárne potom značky vlasovej kozmetiky, s ktorými pracujete a ceny. Aj keď komunikovať ceny je veľmi problematické, lebo nezáleží len na samotnom účese, ale aj na „neviditeľných“ procedúrach, ktoré k tomu ktorému účesu u konkrétneho zákazníka vedú.

K prezentácii vlastných prác sú najvhodnejšie kvalitné fotografie účesov vyhotovené profesionálnym fotografom komunikované pomocou veľkoplošnej tlače. Samozrejmosťou musí byť dobre viditeľný brand salónu, jeho adresa a kontakt, ktorý je ideálne nahradiť webovými stránkami salónu – teda URL adresou.

Kde prezentovať svoj salón?

Mnoho kaderníckych štúdií dnes preceňuje on-line komunikáciu a zabúda na staré dobré off-line komunikačné kanály. Predovšetkým na veľkoplošnú reklamu, plagáty, brand vlastného štúdia – napríklad vo forme polepu výkladu. Práve táto komunikácia by mala byť základom, hlavne pokiaľ ide o nábor nových zákazníkov salónu. Všetky ostatné aktivity sú až následné a druhoradé. Vrátane online propagácie.

Na reklamu salónu vo veľkom štýle a na veľkých plochách

Aj keď si to mnoho majiteľov kaderníckych salónov myslí, nie je pravdou, že pre vás nie je cenovo dostupná reklama napríklad na billboardoch. Prenájom billboardov je lacnejší, než si si myslíte. Dokonca v menších mestách je bilbordová komunikácia vhodná trebárs na prezentovanie novej kozmetiky v salóne, sezónnych zliav, zvýhodnených cenových balíčkov i úspechov, ktoré salón a jeho kaderníci dosiahli v prestížnych kaderníckych súťažiach. Veľké top salóny môžu svoje nové kolekcie, ktoré zvyšujú prestíž salónu, prezentovať taktiež na exkluzívnych bigboardoch, megabordoch či wallboardoch. S financovaním vám môže pomôcť značka vlasovej kozmetiky, ktorú v salóne exkluzívne ponúkate. Účinné sú aj menšie formáty, napríklad mestské citylighty, či rôzne plagáty.

Nezabudnite na svoje kadernícke štúdio

Prezentujte sa vlastným zákazníkom aj okoloidúcim. Kvalitné polepy s vkusnou prezentáciou značky salónu a svojej práce patria na výklad salónu, ale aj na jeho steny. Luxusne vypadajúce plagáty dodajú atmosféru salónu a zvýšia dôveru zákazníkov vo vašu prácu. Opäť sa nebojte prezentovať aj kozmetiku, s ktorou pracujete a za ktorou si stojíte. Veď výnos vášho kaderníctva často závisí na jej predaji.

Prácu na vašej vizuálnej prezentácii zadajte profesionálom

Nejde teraz o grafický návrh reklamy a plagátov. Ale o ich kvalitnú tlač za výhodné ceny. S požiadavkou na tlač, ale aj na inštaláciu veľkoformátových reklám či napríklad svetelnej reklamy, sa obráťte na firmu RAVAFOL. Hlavnou činnosťou spoločnosti je veľkoformátová tlač a výroba svetelnej reklamy.

RAVAFOL potlačí billboardy, bigboardy aj megaboardy. Vyrobí pre vás plagáty, samolepky, propagačné plachty na rôzne akcie. Zadať si môžete tlač veľkoplošných obrazov, tapiet potlačí na výklady, na expo stolíky, POS, stojany a dokonca na fasády. Firma tlačí na všetky materiály – papier, kartón, PVC fólie, textil, drevo a iné dosky, plexisklo apod.

Veľkoformátová tlač na zákazku – ceny sú výhodné a viete ich dopredu

Máte predstavu o množstve a veľkosti vašej propagácie? RAVAFOL vám veľmi rýchlo spočítajú cenu, koľko vás veľkoplošná tlač a iné časti zákazky budú stáť a dozviete sa aj termín realizácie zákazky. Radi vám taktiež poradia po technologickej stránke, pokiaľ nemáte predstavu, na aký materiál tlačiť a ako si nechať pripraviť tlačové podklady. RAVAFOL doručuje hotové vytlačené zákazky v rámci celej Slovenskej republiky. Taktiež je firma schopná zrealizovať polep vášho výkladu, osadenie svetelného štítu salónu a realizovať aj inú inštaláciu veľkoplošnej reklamy. Ako profesionálny salón spolupracujte vždy len s profesionálmi.

Zdroj obrázkov: RAVAFOL, koláže ContentPub s.r.o. – špecialista na copywriting a vizualizáciu obsahu

CHCEM MAGAZÍN VLASY A ÚČESY ZADARMO!

Nechajte si posielať magazín Vlasy a účesy do vašej e-mailovej schránky! Staňte sa členom najväčšej komunity ľudí, ktorí milujú svoje vlasy a vedia, že zdravé a krásne vlasy sú korunou krásy!

Váš e-mail

Som profesionálny kaderník