Viete, ktoré zákroky plastickej chirurgie pomáhajú ku kráse a zdraviu najčastejšie? Presvedčte sa, že nie sú len kratochvíľou pre bohatú smotánku.

Obor plastická chirurgia už dávno nie je len doménou bohatých, celebrít, či rozmarných žien posadnutých svojim vzhľadom. Lepší vzhľad nám pomáha nielen po psychickej stránke, pretože dobré sebavedomie je dôležité pre zdolávanie životných situácií, ale často nám pomôže aj pri hľadaní práce a v ďalších životných situáciách. Často nám plastické operácie a zákroky plastickej chirurgie pomôžu aj pri riešení rôznych zdravotných komplikácií. Či už po operáciách, kedy naše telo potrebuje väčšiu či menšiu rekonštrukciu, alebo pri riešení situácií, ktoré nás obmedzujú v bežnom živote. Typickým príkladom je operácia viečok, známa pod odborným názvom blepharoplastika.

Viete, ktoré zákroky plastickej chirurgie pomáhajú ku kráse a zdraviu najčastejšie? Presvedčte sa, že nie sú len kratochvíľou pre bohatú smotánku.

Viete, ktoré zákroky plastickej chirurgie pomáhajú ku kráse a zdraviu najčastejšie? Presvedčte sa, že nie sú len kratochvíľou pre bohatú smotánku.

Plastická chirurgia nám dokáže pomôcť pri chudnutí, v intímnom živote, po závažných chorobách, akými je napríklad rakovina, ale i pri rôznych vrodených či úrazmi a vekom nadobudnutých vadách. Veľmi často tam, kde narazíme na rôzne obmedzenia iných lekárskych disciplín. Nesmieme zabudnúť ani na špeciálnu disciplínu, ktorou je estetická stomatológia. Aj napriek jej názvu, nejde vždy len o estetický vzhľad nášho chrupu. Často je to práve ona, ktorá je riešením pre náš plnohodnotných život bez obmedzení podľa mňa dnes už naprosto primitívnych nepevných zubných náhrad.

Zaujíma vás, s čím všetkým dnes dokáže plastická chirurgia pomôcť. Je toho skutočne veľa. Na možnosti sa pozrite napríklad na stránky centra estetickej medicíny Aveclinic. Nájdete tu prehľadný zoznam procedúr, ktoré dokážu pomáhať nielen skrášľovať, ale aj liečiť.

Plastická chirurgia je šancou starnúť pomalšie

S ničím sa to nemá preháňať, ale nie každý sa toho vie držať. Určite existujú prípady žien, ale aj mužov, ktorí doslova prepadli svojmu vzhľadu a so zákrokmi plastickej chirurgie to skutočne preháňajú. Veľmi často sú to práve ženy, ktoré nie sú ochotné pripustiť si fakt, že starnutie je prirodzenou súčasťou života a pokiaľ k nemu pristúpime s gráciou, určite je to lepšie, než sa snažiť kŕčovite vypadať ako náctiletá slečna. Tým však rozhodne nechcem povedať, že si k lepšiemu a dlhodobo mladšiemu vzhľadu nemôžeme pomôcť. Prečo nie! Nejde len o snahu prekabátiť prírodu a zastaviť čas. S vekom sa objavuje rada vád na kráse, ale aj mnoho ďalších problematických stavov, ktorá nás nepremenia v prešitú zombie, ale vrátia nášmu telu pôvodný vzhľad aj pôvodné neporušené funkcie. A nejde len o odstránenie vrások.

Kedy naše telo a duša potrebujú pomoc plastických chirurgov?

Mnoho ľudí po rôznych chirurgických zákrokoch ocení väčší či menší zákrok plastického chirurga. Pre psychiku žien po rakovine prsníkov býva veľmi dôležitá možnosť rekonštrukcie prsníkov. A u prsníkov môžeme zostať. Ze je kojenie najlepšou formou výživy pre kojencov už nikto nepochybuje. Mnoho žien však trpí panickým strachom z toho, že se po kojení ich prsia premenia v nevzhľadné a povisnuté. Pritom moderná plastická chirurgia dnes ponúka hneď niekoľko riešení, ako sa s takto vzniknutým problémom vysporiadať. Nejde len o následné zväčšenie objemu pŕs pomocou silikónových implantátov. Využiť sa dá zväčšenie a úprava tvaru pŕs vlastným tukom, teda v podstate zväčšenie kmeňovými bunkami. Hitom je aj modelácia prsníkov bez implantátov, teda len pomocou úpravy ich samotného vzhľadu.

Stále ešte zostaneme u maminiek – rodičiek. Po pôrode se chceme rýchlo dostať do pohody a tiež čo najskôr získať náš pôvodný vzhľad. Avšak naše bruško je neesteticky povisnuté, zostali nám strie, zhoršila sa celulitída a často si nevieme po pôrode poradiť ani s rozostupom brušných svalov. Vo všetkých týchto prípadoch si síce dokážeme čiastočne pomôcť zlepšením životosprávy a správnym cvičením, dokonalosť už ale nikdy nemusíme dosiahnuť. Rýchlejšiu a istejšiu cestu nám ponúka plastická chirurgia a mnohé z jej zákrokov.

Veľmi často sa s potrebou využiť služieb plastickej chirurgie stretávame v súvislosti s nadváhou alebo závažnejšou formu obezity. Pri skutočne ťažkých stupňoch obezity pomôžu rôzne zákroky takzvanej bariatrickej chirurgie. Ide predovšetkým o možnosti laparoskopickej bandáže žalúdka, tabulizáciu žalúdka alebo endoskopické zavedenie intragastrického balóna BIB. Pri nižších formách nadváhy nám zas zákroky plastickej chirurgie pomáhajú napríklad odstrániť tuk v partiách, kde sa ho nedokážeme zbaviť ani diétou, ani  športom a cvičením. Často ide dokonca o neinvazívne zákroky, ktoré nebolia a ani nás nijak neobmedzia či nevyradia na čas z pracovného a spoločenského života.

Zdravie je vždy na prvom mieste a aj tu sa plastická chirurgia dokázala dokonalo etablovať na potreby nás pacientov. Plastického chirurga dnes navštevujeme, ak trpíme hemoroidmi, keď nás trápia kŕčové žily, ak máme problémy s prednožím – napríklad s rôznymi vrodenými či nadobudnutými deformáciami prstov na nohách, keď nás trápi inkontinencia, bolí nás chrbát kvôli nadmerne veľkému poprsiu, či keď trpíme chronickou nádchou.

Zákroky plastickej chirurgie ako nádej pre lepší intímny život

Kvôli lepšiemu intímnemu životu si už nechodíme len pre rady k sexuológovi, pomoc ku gynekológovi, alebo do manželskej poradne. Práve plastická chirurgia nám vie v mnohom podať pomocnú ruku. Trpí váš partnerský vzťah kvôli tomu, že vy, alebo váš partner chrápete? Práve odstránenie chrápania patrí medzi pomerne jednoduché zákroky ktoré však vedia extrémne zlepšiť náše partnerské súžitie. A báť sa nemusíte ani intímnejších zákrokov.

Labioplastika, čiže operácia stydkých pyskov, dokáže nielen zlepšiť sexuálny život a odstrániť naše komplexy, ale je i cestou k tomu, aby sme sa obecne cítili lepšie. Podobne nám ženám dokáže pomôcť plastická operácia pošvy, hrádze (perineoplastika, augumentácia bodu G, liposukcia Venušinho pahorku, redukcia predkožky klitorisu, ale napríklad aj zákrok odstraňujúci inkontinenciu moču. Muži zas majú možnosť využiť zákroky súvisiace s mužským genitálom. Intímne operácie už dávno nie sú tabu a navštíviť kvôli nim plastického chirurga sa stáva naprosto bežným. Pretože len o krajších prsiach a štíhlejších stehnách náš intímny život nie je. Aj keď samozrejme v týchto disciplínach sú plastický chirurgovia stále väčšími majstrami.

Na plastiku aj kvôli vlasom

Zákroky plastickej chirurgie dokážu riešiť aj problémy s našim vlasovým porastom. Plešivosť  dokáže veľmi dobre riešiť transplantácia vlasov. Ideálne funguje v prípade pacientov, u ktorých je vypadávanie vlasov podmienené androgénne. Jednou z uznávaných a fungujúcich metód transplantácie vlasov je metóda, kedy sa folikuly v záhlaví prenášajú na miesta, kde vlasy chýbajú a už trvalo zanikli. Transplantované vlasy sa dokážu na týchto miestach uchytiť a obnoviť tak stratený vlasový porast. Viac o transplantácii vlasov nájdete na stránkach Estheticon.sk.

Transplantovať sa dá aj obočie, riasy, alebo si vďaka estetickej chirurgii môžeme nechať mihalnice predĺžiť. A naopak, iné zákroky nám zas dokážu pomôcť trvalo alebo dlhodobo odstrániť ochlpenie na miesta, kde oňho nestojíme.

Zdroj obrázkov: Shutterstock, koláže ContentPub s.r.o. – špecialista na copywriting a vizualizáciu obsahu

CHCEM MAGAZÍN VLASY A ÚČESY ZADARMO!

Nechajte si posielať magazín Vlasy a účesy do vašej e-mailovej schránky! Staňte sa členom najväčšej komunity ľudí, ktorí milujú svoje vlasy a vedia, že zdravé a krásne vlasy sú korunou krásy!

Váš e-mail

Som profesionálny kaderník