Zmena času 2016 nás každý rok okradne o jednu hodinu času. Nájdite si v nej aj niečo pozitívne. Hlási sa jar a teda aj čas vhodný pre zmenu účesu.

Opäť sa mení zimný čas na letný. K zmene na letný čas dôjde presne 27. marca 2016 z 2:00 na 3:00 hodinu. Zmena času 2016 ručičky hodiniek posunie o hodinu dopredu a o hodinu menej sa vyspíme. Posun času pokladám za nezmyselnú záležitosť, ktorá narúša prirodzený biorytmus. A to najmä pokiaľ ide o aktuálnu zmenu na letný čas. Niekto nám jednoducho ukradne hodinu času – vážne to nemám rada! A keď už teda musím rok čo rok túto „krádež roka“ strpieť, je nutné v nej nájsť aspoň niečo málo pozitívne. Takže je Veľká noc, za sebou máme prvý jarný deň tohto roku a prehupneme sa už aj do letného času. Jednoznačne je to signál aj k zmene zimných trendov na tie jarné a letné. Preto som pre vás pripravila tri zaujímavé účesové kolekcie pre jar a leto 2016, ktoré vás naladia na nový letný čas 2016. Možno potom „zlodejom času“ aj vy hodinu, ktorú nám z najdlhšieho víkendu tohto roku ukroja, odpustíte.

Zmena času 2016 ohlasuje aj nové trendy. Je čas na zmenu účesu. Pozrite sa na tipy na jarné účesy 2016 alebo si naplánujte už svoj letný účes.

Zmena času 2016 ohlasuje aj nové trendy. Je čas na zmenu účesu. Pozrite sa na tipy na jarné účesy 2016 alebo si naplánujte už svoj letný účes.

Zmena času 2016 na letný čas prichádza tento rok 27. marca. Čas sa posúva o hodinu dopredu, takže sa vyspíme o hodinu menej!Zmena času 2016

  • Kedy: 27. marca 2016
  • V koľko hodín: z 2:00 na 3:00 hod.
  • Čo robiť: posuňte si ručičku hodín o hodinu dopredu
  • Čo sa stane: vyspíme sa o hodinu menej
  • Kedy bude ďalšia zmena času 2017 na letný čas: 26. marca 2016 z 2:00 na 3:00 hod.

Raffael Pages Barcelona predstavuje svoju jarom a letom prevoňanú kolekciu účesu Bloom

Jednu z najnádhernejších inšpirácií pre jarné a letné účesy 2016, ktorú som pre vás našla je kolekcia španielskeho kaderníckeho štúdia Raffael Pages. Rovnako tak, ako zmena času 2016 už definitívne prebudí prírodu do jari, ucítite rovnaké prebudení aj z tejto vydarenej kolekcie účesov. Príroda bola hlavnou inšpiráciou pre vznik tejto vydarenej kolekcie.

Inšpirácia pre jarné a letné účesy 2016 podľa Raffael Pages Barcelona – kolekcia Bloom.

Inšpirácia pre jarné a letné účesy 2016 podľa Raffael Pages Barcelona – kolekcia Bloom.

Čaro kvetín stimulovalo predstavivosť autorov kolekcie a inšpirácia krásou prírody sa preniesla do farieb a strihov. Z účesov srší krehkosť, ľahkosť, jemnosť a transparentnosť – to čo pozorujeme v nádhernej prebúdzajúcej sa jarnej prírode. Do vlasov je zapracovaná poetika jari. Farebná paleta vsádza na jemné a svetlo pastelové tóny v nežných a odľahčených prechodoch. Kolekcia Bloom, to je „udržateľná“ krása s romantickým duchom a ultra ženskou krehkosťou.

GALÉRIA: Raffael Pages – Bloom

Nielen trendy mikádo pre tohtoročnú jar 2016 podľa Gandin Club Artistic Team

Farby a melíry patria k tohtoročnej jari a leto 2016 a zmena času 2016 by pre vás mala byť motivácia k tomu, aby ste zobrali odvahu, vyklepali prasiatko, a investovali do skutočne prepracovaného farebného účesu. O tom, že Grey 2016 nie je len najočakávanejšou knihou tohto roku, ale aj najmódnejšou farbou vlasov, sme už písali. Rovnako tak, že sa v účesoch objaví farba roka 2016 – Rose Quartz, čiže ružová, a Serenity, teda pastelová modrá. Všetky tieto trendy nájdete v úžasnej kolekcii Gandini s názvom Multiple Reflection pre jar a leto 2016.

Inšpirácia pre jarné a letné účesy 2016 podľa Gandini – kolekcia Multiple reflection.

Inšpirácia pre jarné a letné účesy 2016 podľa Gandini – kolekcia Multiple reflection.

V kolekcii Gandini Multiple reflection nechýba ani módny babylights melír alebo náznak tento rok módneho karamelového odtieňa vlasov. Kolekcia stavila na obľúbené mikádo, tentoraz predovšetkým v krátkom strihu, ktorý nazývame tiež bob. Predstavuje možnosti jarných a letných účesov s ofinou, bez nej, pre rovné vlasy aj s bohatými kaderami v dlhšom lob účesu. V kolekcii nechýba ani pánsky účes s bohatým up-do vyčesom, samozrejme s neodmysliteľnou týždennou bradou a s trochou modrej extravagancie v modrej farbe Serenity. A aj trochu uhladenejšia verzia stylingu tohto pánskeho strihu.

GALÉRIA: Gandini – Multiple reflection

Blondre a bronde podľa Eric Zemour

Ako poslednú som si nechala kolekciu od známeho kaderníka, ktorým je Eric Zemmour. Je nielen ambasádorom L’Oréal Proffesionnel, ale aj členom kreatívneho tímu prestížnej asociácie HCF – Haute Coiffure Française. Kolekcia s účesmi pre jar a leto 2016 s názvom Flave 2016 je veľmi civilnou kolekciou, ktorá je riešením pre každú ženu, ktorá túži po zmene, ale netúži pre nadmernej extravagancii a to aj pokiaľ ide aj o strih a aj keď ide o farbu účesu.

Inšpirácia pre jarné a letné účesy 2016 podľa Eric Zemmour – kolekcia Flave 2016.

Inšpirácia pre jarné a letné účesy 2016 podľa Eric Zemmour – kolekcia Flave 2016.

Zmena času 2016 zo zimného na letný nám pripomenie letom prefarbené vlasy od slniečka. Lenže skutočne dokonalé a už na začiatku sezóny, nielen na jej konci, je dosiahnete len vďaka špeciálnym melírovacím technikám, ktorými sú bronde alebo blondre. Presne táto inšpirácia pre jarné a letné účesy 2016 nechýba v účesoch Erick Zemour Artistic TeamFlave 2016 Collection.

GALÉRIA: Eric Zemmour – Flave 2016

Zdroj obrázkov: FL, kolekcie kaderníkov a firiem

CHCEM MAGAZÍN VLASY A ÚČESY ZADARMO!

Nechajte si posielať magazín Vlasy a účesy do vašej e-mailovej schránky! Staňte sa členom najväčšej komunity ľudí, ktorí milujú svoje vlasy a vedia, že zdravé a krásne vlasy sú korunou krásy!

Váš e-mail

Som profesionálny kaderník