Lipnete na svojich dlhých vlasoch a bojíte sa siahnuť na nožnice? Chyba! Zostrihané účesy a zostrihané dlhé vlasy môžu vyzerať objemnejšie a nemusí byť kratšie!

Keď prídete do kaderníctva s dlhými vlasmi a poviete, že ich chcete ľahko pristrihnúť, zvyčajne myslíte na končeky. Kaderníci, ale aj tých skúsenejšie z nás vedia, že vlasom pomôže málinko radikálnejší zásah. A nechcem vás teraz pripraviť o vašu dlhú hrivu! Avšak zostrihané dlhé vlasy správnym strihom, ktorému sa tiež hovorí postupný zostrih, pôsobí omnoho vzdušnejšie, súčasne objemnejšie a často dokáže podobný zostrih vrátiť vlasom ich ťarchou už v podstate vyrovnanej vlny. Zostrihané vlasy sa navyše ako zostrihané účesy v podobe shag štýlu stali účesovým hitom jari a leta pre dámske účesy 2015.

Zostrihané dlhé vlasy dajú účesu opäť tvar a formu. Sú vzdušné, praktické a módne.

Zostrihané dlhé vlasy dajú účesu opäť tvar a formu. Sú vzdušné, praktické a módne.

FOTOGALERIE: Sestříhané dlouhé vlasy

Zostrihané dlhé vlasy 2015 aneb tri tipy na cool zostrih dlhých vlasov!

Zostrihané účesy pre dlhé vlasy sú pre leto ideálne. Dobrý zostrih sa ľahko udržuje a vydrží vám v podstate celé leto. Vlasy sa odľahčia, pokožka na hlave prevzdušní. Čo si v roku 2015 dopriať?

Strihnite si dlhý shag!

Shag je síce typický účes pre polodlhé až krátke vlasy, ale je to v podstate zostrihaný účes, takže nie je nič nezvyčajné spájať ho tiež s dlhými vlasmi. Dámske účesy 2015 shag skutočne milujú a je to najväčší hit tohto leta, ktorý našiel inšpiráciu v móde 70. rokov. Tie se teraz doslova dobývajú do našich šatníkov – a tiež do účesov. Dlhý shag znamená výrazné postupné zostrihanie tak, aby boli jednotlivé stupne znateľné. Tie je potom potrebné pomocou stylingu alebo pri fénovaní upravovať tak, aby sa tieto stupne opäť čo najviac zvýraznili. Pomôcť tomu môžete aj vhodným melírom. A keďže ide o shag, som zástancom toho, v tomto prípade vlasy predsa len o niečo skrátiť. Pre leto je maličké skrátenie príjemné, vlasy sa rozhodne nestanú zložitejšie na úpravu, účes je mladistvý a dlhý shag vie bez problémov dorastať. Takže vás rozhodne nestretnú trable, ktoré máme po tom, čo sa zostriháme nakrátko a potom sa strastiplne vraciame opäť k dlhým vlasom.

Zostrihané dlhé vlasy ako dlhý shag – sú praktické na leto, pohodlné a módne.

Zostrihané dlhé vlasy ako dlhý shag – sú praktické na leto, pohodlné a módne.

Zostrihané dlhé vlasy oživí ofina

Krátka ofina sa vrátila do módy a tento rok záujem o nej ešte viac graduje. Práve ofina je prvá vec, po ktorej môžete siahnuť, keď chcete zmeniť účes. A skutočne vás tiež zmení. Dlhé vlasy s ofinou dostávajú iný ráz, mení tvar tváre a ako som už hovorila, tento rok patrí dlhé vlasy s ofinou k hitom sezóny jar/leto 2015. Ja osobne ofinu väčšinou odporúčam. Iba nezabudnite, že sa ľahko strihá, ale dlho sa potom čaká, než dorastie. Takže strih ofiny nechce na odborníkoch. Rozhodne to nerobte doma sama. Nestačí len odstrihnúť vlasy na čele, ale je potrebné pridať tiež úpravu ostatných dĺžok. Takže k ofine pridajte postupný zostrih.

Zostrihané dlhé vlasy s ofinou – dva módne trendy 2015 v jednom účesu.

Zostrihané dlhé vlasy s ofinou – dva módne trendy 2015 v jednom účesu.

Prestrihané dlhé vlasy rozvlnite!

Vlnité vlasy a kučeravé vlasy, ak ich ponecháte v jednej dĺžke, sa postupom času začnú vyrovnávať. Zvyčajne svojou vlastnou váhou. Tu pomôžu vhodne zostrihané dlhé vlasy. Nemusíte sa uberať o dĺžku, aj keď vlasy samozrejme o niečo vyššie určite vyskočia. Vlna vezme na dĺžke svoje! Kvalitný postupný zostrih dokáže zdanie vĺn dodať aj rovnejším vlasom. Zatiaľ čo u hustých vlnitých vlasov získate stupňovitým strihom vzdušnosť, u zľahnutých rovných vlasov zas optický objem. Vlny sú módne, takže si k nim pomôžte vhodnými strihmi pre dlhé vlasy.

Dlhé vlasy rozvlnite vhodným postupným zostrihom!

Dlhé vlasy rozvlnite vhodným postupným zostrihom!

Na čo nesmiete zabudnúť, ak sa rozhodnite pre postupne zostrihané dlhé vlasy

  1. Zostrihané dlhé vlasy oceníte najmä ak máte príliš husté alebo ťažké vlasy.
  2. Zostrihané účesy na dlhých vlasoch sa nehodia pre jemné a riedke vlasy. V dĺžkach by pôsobili príliš riedko. Ak si ale jemné vlasy skrátite ako mikádo alebo kratšie, všetko je úplne naopak – jemné vlasy získajú týmto zostrihom práve potrebný objem navyše. Pri jemných a riedkych vlasov stavte teda radšej na zostrihané mikádo.
  3. Nezabudnite sa kaderníka opýtať, o koľko sa vám sestříháním vlasov vlasy skrátia. Postupný zostrih vlasy zdvihne, aj keď vám kaderník všetky dĺžky neskráti. Čím vlnitejšie alebo kučeravejšie vlasy, tým je tento krátiaci efekt zreteľnejší.

 

Zdroj obrázkov: účesy svetových kaderníkov a firiem

CHCEM MAGAZÍN VLASY A ÚČESY ZADARMO!

Nechajte si posielať magazín Vlasy a účesy do vašej e-mailovej schránky! Staňte sa členom najväčšej komunity ľudí, ktorí milujú svoje vlasy a vedia, že zdravé a krásne vlasy sú korunou krásy!

Váš e-mail

Som profesionálny kaderník