Vlnité vlasy a kudrnaté vlasy jsou krásné samy o sobě, často však pro ně hledáme změnu účesu a nemusí to být snadné. Naše galerie vás bude inspirovat!
Vlnité vlasy a kudrnaté vlasy jsou krásné samy o sobě, často však pro ně hledáme změnu účesu a nemusí to být snadné. Naše galerie vás bude inspirovat!

Vlnité vlasy a kučeravé vlasy

Vlnité vlasy a kučeravé vlasy sú krásne samy o sebe, často však pre nich hľadáme zmenu účesu a nemusí to byť jednoduché. Naša galéria vás bude inšpirovať!

Niekedy nám príroda nadelí prirodzene vlnité alebo kučeravé vlasy, niekedy robíme všetko preto, aby sme také vlasy dosiahli rôznymi natáčkami, kulmou alebo trvalou. Kto však už vlnité vlasy alebo kučeravé vlasy má, často bojuje so stereotypom. Ak sú vlnité vlasy dlhé, ponúkajú sa rôzne vrkoče, vrkôčiky, drdoly a iné účesy. Podobne je to u dlhých vlasov s kučerami, ktoré sa pri veľkej dĺžke „rozpadnú“ na výrazné vlny. Niekedy ale chceme niečo iné. Nový strih pre vlnité vlasy, nový strih pre kučeravé vlasy – a tu to začína byť oriešok. Možno vôbec tieto vlasy nejako inak ostrihať? Samozrejme že áno. Galéria účesov pre vlnité vlasy a galéria účesov pre kučeravé vlasy bude inšpirovať každú z nás, ktorá tieto vlasy má, ale aj všetky ženy, ktoré po vlnách alebo kučierkach túžia a rozhodli sa kúpiť si ich. Účesy v galérii nie sú len pre dlhé vlasy, ale aj pre krátke vlnité alebo kučeravé vlasy aj pre vlasy stredných dĺžok.

FOTOGALÉRIA: Vlnité vlasy a kučeravé vlasy

12...10

Vlnité vlasy a kučeravé vlasy – 10 tipov pre prirodzené aj zvlnené vlasy

  1. Vlnité vlasy a kučeravé vlasy si zaslúžia voľnosť. Krásu im dávajú samotné vlny a kučierky. Neznásilňujte je nevhodnými strihmi.
  2. Pozor na účesy, ktoré vám pridajú roky alebo nežiaduci retro vzhľad. U vlnitých a kučeravých vlasov sa to môže stať veľmi ľahko.
  3. Vlnité vlasy a kučeravé vlasy si zaslúžia špeciálnu vlasovú kozmetiku pre tento typ vlasov.
  4. Skúsili ste to bez hrebeňa? Vlny ani kudrlinky hrebeň ani kefa nepotrebujú! Zabudnite na 50 ťahov kefou každý večer. Radšej svoje krásne vlasy šetrite.
  5. Vlny a kučery ale milujú kondicionéry. Umývanie vlasov bez nich nebude nikdy dokonalé. Kondicionér poslúži ako skvelý rozčesávač vlasov a to aj bez hrebeňa. Vystačíte si so šikovnými prstami.
  6. Vlnité vlasy trpia často suchosťou. Najmä, ak sú dlhé. Potrebujú špeciálnu starostlivosť a kozmetiku pre suché vlasy.
  7. Nemáte vlnité ani kučeravé vlasy od prírody a túžite po nich? Najskôr zvážte či vám skutočne pristanú.
  8. Neustále natáčanie a kulmovanie vlasov, aby ste dosiahli vlny či kučery je namáhavé a pre vlasy nezdravé, zvážte radšej trvalú onduláciu. Aj keď sa o nej hovorí často hanlivo, nie je prežitok. Ani netušíte, koľko žien okolo vás ju nosí!
  9. Kučeravé vlasy sú kapitola sama o sebe. Pozor na to, aby účes z kučeravých vlasov nevyzeral ako karfiol na vašej hlave!
  10. Aj keď máte vlny, potrebujú k svojmu zachovaniu špeciálne zaobchádzanie. Používajte fén s difuzérom, aplikujte silné penové tužidlo na ešte mokré vlasy a namiesto česania vlasy pri fénovaní stláčajte rukou.

Zdroj obrázkov: účesy svetových kaderníkov a firiem